Zubni implantati

Sigurna ugradnja zubnih implantata nakon koje ćete ponovno bezbrižno jesti i slobodno se smijati.

Zubni implantat dolazi u obliku vijka koji se ugrađuje u čeljusnu kost. Izrađen je od titana koji spada u bioinertne materijale. To znači da ne izaziva štetne reakcije ili upale u organizmu i ne priječi sposobnost koštanog tkiva da se obnavlja. Zubni implantati ugrađuju se više od 50 godina, a danas su dokazano, pouzdano i pristupačno rješenje za izgubljeni zub.

Zubne implantate ugrađujemo već 25 godina. Naša iskustva prenijeli smo u ovaj e-priručnik vrijednih informacija o ugradnji implantata. On će vam pomoći da se informirate i donesete odluku u koju možete biti potpuno sigurni.

 

25 godina iskustva ugradnje zubnih implantata
E-priručnik za pacijente

ZUBNI IMPLANTATI:

Koji, zašto i koliko?

    Vaš e-mail*
    Preuzimanjem e-priručnika prihvaćate Pravila privatnosti.

    • Kakvi sve zubni implantati postoje
    • Razlika između metalnih titanskih i bezmetalnih cirkonskih zubnih implantata
    • Što znači doživotna garancija na zubne implantate
    • Razlika između premium i ostalih zubnih implantata
    • Koji dijagnostički snimci su neopohodni kod ugradnje zubnih implantata
    • Kako izgleda planiranje ugradnje zubnog implantata
    • Postoji li alergija na zubne implantate
    • Odgovori na najčešće strahove pacijenata oko zahvata
    • i drugo …

    Ugradnja zubnih implantata u poliklinici Apolonija provodi se prema protokolu i smjernicama međunarodnih implantoloških institucija (European Association for Osseointegration (EAO)).

    Ugradnja implantata izvodi se u lokalnoj anesteziji i potpuno je bezbolna. Zahvat i garancije na implantat su detaljno dokumentirane u implantološkoj knjižici. Implantološka knjižica je dokument koji pacijent u Apoloniji dobiva nakon ugradnje zubnih implantata. Služi kao zapisnik o svim važnim informacijama vezanim uz ugrađeni implantat.

    Imate li dovoljno koštane mase za ugradnju zubnog implantata?

    Kako bi ugradnja implantata bila uspješna, ključna je visina i širina koštanog grebena. Resorpcija čeljusne kosti je prirodan proces gubitka koštane mase koji obično nastaje u čeljusnoj kosti nakon gubitka zuba. Kada zubi nedostaju, kosti čeljusti više ne primaju dovoljno stimulacije tijekom žvakanja, što dovodi do postupnog gubitka koštane mase, a to izgleda ovako:

     

    1) Visina koštanog grebena u prisustvu zuba.

    2) Unutar prvih godine dana nakon gubitka zuba, može biti izgubljeno oko 25% visine kosti. Gubitak kosti u ovoj fazi je najbrži jer čeljusna kost više ne dobiva mehaničku stimulaciju žvakanja.

    3) Nakon godinu dana gubitak koštane mase se usporava, ali se nastavlja. U prve dvije do tri godine može biti izgubljeno 40-60% koštane mase. Ovo stvara probleme za buduće protetske zahvate jer smanjenje volumena kosti otežava postavljanje zubnih implantata.

    Nakon pet godina i više, gubitak kosti postaje kroničan, a koštana masa se nastavlja resorbirati i smanjivati tijekom godina, iako sporije nego na početku.

    Gubitak kosti u čeljusti nije nužno prepreka za ugradnju implantata. Augmentacija kosti zahvat je kojim se nadoknađuje izgubljena koštana masa, stvarajući čvrstu i stabilnu podlogu za zubne implantate. Više o augmentaciji kosti i pripremi za ugradnju implantata saznajte u našem e-priručniku.

     

    Pregled u poliklinici Apolonija rezervirajte putem poziva, WhatsAppa ili popunite kontakt formu.

    +385 1 4883 800 +385 91 4883 800